Математичне моделювання систем і процесів

Тривалість: 1 семестр

Лекції: 1 раз на тиждень

Лабораторні: 1 раз на 2 тижні

Курс - 5, Семестр - 10.

На кафедрі дисципліна “Математичне моделювання систем і процесів” викладається студентам у 10 навчальному семестрі (тобто на 5-му курсі). Метою викладання дисципліни є забезпечення вивчення студентами сучасних наукових концепцій, понять, методів та технологій математичного моделювання, систем та процесів на прикладі інформаційно-вимірювальних систем, оптичних елементів вимірювальних приладів, алгоритмів математичного моделювання.

Завдання вивчення навчальної дисципліни
- знайомство з методами та технологіями математичного моделювання складних систем;
- дослідження характеристик моделей систем;
- дослідження видів математичних моделей;
- дослідження автоматичного управління технологічними процесами;
- дослідження можливості й ефективності моделювання систем на обчислювальних машинах;
- оволодіння навичками вирішення задач статистичної обробки даних в середовищах MathCad, MatLab, Excel.

Учбовим планом передбачено такий розподіл занять:
Лекції – 36 годин;
Лабораторні заняття – 18 годин;
Домашнє завдання.

Студентам:

Види контролю:

1 семестр: захист лабораторних робіт, 2 модульні контрольні роботи, домашнє завдання, екзамен.

Рекомендована література:

1. Вентцель Е.С., Овчаров Л.А. Теорія вероятностей и её инженерные приложения. – М.: Наука, 1988. – 480 с.
  2. М.Дорожовець. Опрацювання результатів вимірювань. – Львів: “Львівська політехніка”, 2007. – 624 с.
  3. “Керівництво з вираження невизначеності у вимірюваннях”. Харків,2002 (GUM:1993, ISO: Geneva 1995).
  4. ISO 5725, Accuracy (trueness and precision) of measurement methods and results.
  5. Ціделко В.Д. Яремчук Н.А. Невизначеність вимірювання. Обробка даних і подання результату вимірювання: Монографія. – К.: ІВЦ Політехніка, 2002. – 176 с.
  6. Большев Л.Д., Смирнов Н.В. Таблицы математической статистики. – М.: Наука, 1983.– 416 с.
  7. Игуменцева Н.В. , Пахомов В.И. Статистический анализ результатов экспериментов и наблюдений. – Харьков: “Компанія СМИТ”, 2005. – 236 с.
  8. Руководство по статистическим методам применительно к ISO 9000. ISO/ IR 10017:2003.